Szakmai sikerek végzett mérnökeink körében – borászok és családi gazdaságok
Az estre Miklós Csabát, a móri borvidék szőlősgazdáját és Barcza Gábort a tiszaföldvári borászt hívtuk meg. A kiváló minőségű borok mellé az izsáki Farkas Családi Gazdaság érlelet sajtjai kínáljuk. Mindhárom családi gazdaság vezetője a Kertészeti és Vidékfejlesztési Kar végzett hallgatója.
Miklós Csaba egy pici hangulatos borbirtokon, a történelmi Móri borvidéken gazdálkodik. Döntő többségében közepes testű fehér borokat készítenek. Van egy hangulatos borospincéjük és egy gyönyörű adottságú teraszuk a móri kőbánya szívében. 8 ha-on gazdálkodnak, kilenc fajtával dolgoznak. A szőlőtermesztés és borkészítés mellett az élményközpontú borértékesítése koncentrálnak.
A tiszaföldvári Barcza Gábor ma már közel négy hektár területen termeszt szőlőt és készít hagyományos borokat kékfrankosból, turánból, irsai olivérből, cserszegi fűszeresből, illetve kadarkából. Szőlőtermesztő és borász szakmérnök, valamint okleveles vidékfejlesztő végzettséget szerzett a Kertészeti Karon, majd ökológiai szőlőtermesztésbe kezdett. Az elmúlt pár év alatt megtapasztalta, hogyan, milyen módszerrel kerülheti el a kemikáliák felesleges alkalmazását és azt is, pontosan mikor, hány órakor érdemes a különböző szőlőket szüretelni, hogy a lehető legkedvezőbb savasságot érje el. Borait kézműves módszerrel palackozza. A Kertészeti Karon szerzett elméleti tudását a gyakorlatban is tudja kamatoztatni, hiszen pályázat segítségével a borászata mellett egy vendégek fogadására alkalmas teraszt is megvalósított a 2020-as évben.
A Farkas Családi gazdaságból 6 fajta sajtot (Trappista, Gouda, Ementáli, Cheddar, Óvári és Detti saját receptúra) kínálunk a borok mellé, mind saját receptúra alapján készültek, a gazdaságban tartott tehenek tejéből.
Also for foreigners
Regisztrációköteles