Temetetlen emlékek - Filmvetítés és beszélgetés
Temetetlen emlékek - A dokumentumfilm megtekintése és beszélgetés a holokauszt emlékezetéről Magyarországon.
Közel nyolcvan év telt el a magyarországi holokauszt borzalmai óta. Az áldozatok és szemtanúk nemzedékének élő, kommunikatív emlékezete lassan átalakul a kulturális emlékezet mintáivá. A dokumentumfilmben megszólalók segítségével olyan gondolatokkal és személyes történetekkel szembesülhetünk, amelyek drámaian mutatnak rá a holokauszt átélt borzalmaira és az azokat követő felejtés kiáltó csendjére is. Közép-Európában az elmúlt évtizedekben nem volt kollektív szembenézés, nem volt nyilvános és átfogó nyílt társadalmi diskurzus a vészkorszakról. A holokauszt emlékezetét évtizedeken át kísérő hiány rámutathat a velünk élő magyarországi társadalmi feszültségek egyik megkerülhetetlen forrására is.
A rendszerváltás óta eltelt három évtizedben részletesebb holokausztoktatást vezettek be az iskolai tantervekbe, valamint emlékművek, múzeumok épületek, könyvek és filmek jelentek meg a holokausztra való emlékezés érdekében. Felmerül azonban a kérdés, hogy mindez hogyan járul hozzá a holokauszt emlékezetének fenntartásához. Milyen jelentéssel bír ma a holokausztra való emlékezés a különböző generációk között, különböző településeken?
A Kutatók Éjszakáján bemutatott dokumentumfilm erre a kérdésre próbál reflektálni. A Temetetlen emlékek című filmet Csepeli György, Kiss Richárd, Surányi András, Sükösd Anikó és Papp Richárd készítette. A dokumentumfilm a Gaudiopolis Békésmegyeri Evangélikus Szeretetházban felvett vizuális dokumentációkból készült.
AZ ESEMÉNY REGISZTRÁCIÓKÖTELES. REGISZTRÁLNI AZ ESEMÉNYLEÍRÁS ALATT, EZEN AZ OLDALON LEHET A "REGISZTRÁCIÓ" GOMB MEGNYOMÁSÁVAL.
Only with Hungarian knowledge
Regisztrációköteles